Avast Free Antivirus

Bezplatný a bezpečný antivirový nástroj

Avast Free Antivirus je bezplatný bezpečnostní software, který si můžete stáhnout do svého zařízení. Nejnovější verze programu obsahuje více možností skenování, správce hesel, filtr URL, síťový skener a funkci tichého hraní. Kromě toho chrání uživatele před malwarem, viry, ransomwarem a dalšími hrozbami. Komplexní řešení není omezeno na Windows a je také k dispozici ke stažení na zařízeních Android, iOS a macOS. 

Zdarma stažení Avast Free Antivirus

Stáhnout zdarma Avast Free Antivirus

Co je Avast Free Antivirus?

Avast Free Antivirus je program na ochranu systému Windows a vyhledá všechny dostupné hrozby, jako jsou viry, spyware, malware, adware, ransomware a další. Po skenování program umístí všechny podezřelé soubory a složky do karantény, což uživatelům umožňuje vybrat ty, které si chtějí ponechat, a ty, které chce Avast smazat. Avast můžete také použít ke skenování USB disků. Bezplatný program se neomezuje na vyhledávání virů a zahrnuje funkce, jako je robustní správce hesel, skener Wi-Fi, filtr škodlivých odkazů a další funkce proti ransomwaru. Ten lze použít k přidání ochranné vrstvy k důležitým dokumentům a fotografiím. Program také umožňuje uživatelům změnit citlivost aplikace a přizpůsobit ji podle jejich jedinečných požadavků. 

Pro koho je Avast Free Antivirus určený?

Avast Free Antivirus je určený pouze pro fyzickou osobou nebo členy jeho domácnosti pro osobní, nekomerční účely. 

Avast pro komerční účely?

Pokud chcete Avast využívat pro komerční účely společnosti, státní subjekt, nevládní organizaci, neziskovou organizaci nebo vzdělávací instituci musíte si Avast zakoupit.

 

Do 2 pracovních dnů
Avast Premium Business Security
1 312,85 Kč
1 085,00 Kč bez DPH
Nejprodávanější
Do 2 pracovních dnů
Avast Business Antivirus
830,00 Kč
685,95 Kč bez DPH
Do 2 pracovních dnů
Avast Essential Business Security
800,00 Kč
661,16 Kč bez DPH

Je Avast Free Antivirus dobrý?

Ačkoli je Avast Antivirus zdarma ke stažení, nabízí robustní ochranu proti novým a pokročilým hrozbám díky své závislosti na strojovém učení a cloudové ochraně. Antivirový skener aplikace porovnává soubory a programy s dostupnou databází identifikovaného malwaru a odděluje ty, které jsou infikované nebo podezřelé. Položky považované za podezřelé jsou nahrány do laboratoře Avastu k další analýze. 

Má aplikace uživatelsky přívětivé rozhraní?

Avast Free Antivirus pro počítače se systémem Windows 11 a nižšími. Přichází s čistým a intuitivním rozhraním. Kromě toho, že je uživatelsky přívětivá, aplikace také poskytuje systematické výzvy, které začátečníkům pomohou začít a přijímat optimální bezpečnostní rozhodnutí. Primární stránka programu se skládá z centrálního textu, který informuje uživatele, zda je jejich počítač chráněn či nikoli. V případě problému se v textu zobrazí abeceda X v tmavém odstínu červené. Pomocí podrobných pokynů aplikace zajistí, že odstraníte všechny hrozby nebo vyřešíte jakýkoli problém, který se mohl objevit. Rozhraní Avast Antivirus navíc obsahuje všechny funkce, které nabízí, a také odkazy na funkce, za jejichž používání musíte zaplatit. Ten však lze použít k identifikaci existujících problémů. 

Nabízí Avast Antivirus rychlé skenování?

Bezplatná zkušební verze Avast se skládá z několika skenerů, včetně rychlého skenování, skenování sítě, hlubokého skenování a dalších. Funkce rychlého skenování programu funguje tak, že skenuje celý počítač, ale zaměřuje se spíše na oblasti, kde je známo, že se ukrývají viry. Skener se podívá na spouštěcí procesy, aplikace, jednotky USB a adresáře. Wi-Fi skener eliminuje možnost kybernetických útoků a hacků. Spuštění hloubkové kontroly může chvíli trvat, ale pomáhá identifikovat všechny podezřelé soubory a složky. Zatímco infekční položky jsou okamžitě odstraněny, podezřelé položky jsou odeslány do karantény, abyste se mohli podívat na hrozby a odstranit ty, které nepotřebujete. Avast také nahraje tyto informace do cloudu a své laboratoře, aby zajistil, že bude moci analyzovat a poskytnout ochranu proti novým hrozbám. 

Nabízí Avast Free Antivirus nějaké další funkce?

Kromě vyhledávání a odstraňování malwaru nabízí Avast Free Antivirus pro Windows 7 různé další funkce, včetně správce hesel, štítu chování, režimu Nerušit, čističe prohlížeče, aktualizace ovladačů a dalších. S pomocí Avastu můžete ochránit všechna svá hesla a filtrovat a vymazat všechny odkazy, které by mohly být podezřelé nebo sledující vaši aktivitu. Funkce DND blokuje všechna vyskakovací okna a může se hodit při hraní her nebo sledování filmů. Uživatelé mohou také použít program pro aktualizaci ovladačů k identifikaci a aktualizaci poškozených nebo zastaralých ovladačů. Funkce štítu chování je zcela zásadní, protože sleduje všechny stažené aplikace a detekuje jakékoli podezřelé chování, na které narazí. Navíc Avast Free Antivirus ke stažení obsahuje také funkce, které nejsou součástí bezplatného balíčku. Tyto funkce lze použít k identifikaci problémů na vašem PC, ale k jejich odstranění si musíte buď funkci zakoupit za příplatek, nebo upgradovat na prémiovou bezpečnostní sadu Avast. Aplikace také nabízí rozšíření prohlížeče, které můžete použít k ochraně své online přítomnosti. 

Zpomaluje Avast počítač?

Avast Antivirus ke stažení zdarma pro Windows může nejen zabrat spoustu času při dokončení kontroly, ale také může během této doby zpomalit rychlost vašeho počítače. Program však neovlivňuje výkon systému, když běží na pozadí. Společnost také informovala uživatele, že již neshromažďuje ani nesdílí uživatelská data. 

Potřebujete pomoct s výběrem licence?

 


Novinka
Skladem, obratem na e-mail
WRC 10
334,15 Kč
276,16 Kč bez DPH