Proč se vyplatí koupit plný antivir a nestačí volně stažená verze:

V ideálním světě by neexistovaly žádné nemoci ani nachlazení a to samé platí o počítači a chytrém telefonu. I zde už léta existují viry a malware, jejichž úkolem je infikovat naše zařízení a získat přístup k datům. To je důvod, proč byl vytvořen antivirový software - ale nemusíte vždy platit za ochranu. 

Jaké typy virů existují? 

Nebezpečný software je široký pojem. V minulosti nám viry jen znepříjemňovaly život, zobrazovaly otravnou grafiku a animace nebo blokovaly přístup k počítači. S rozvojem technologií se změnily i jejich cíle. Takže máme červy, které se šíří zařízením jako mor a negativně ovlivňují jejich provoz. Existují takzvané Adware, tedy programy, které zobrazují reklamy, spyware a ukládají naše hesla – ale také Ransomware, který blokuje naše zařízení tím, že si vynutí něco jako výkupné, po jehož zaplacení znovu získáme přístup k zařízení.

Každý den se vytvoří tisíce nových „virů“, a když k nim přidáte klony nebo jejich pozměněné verze, z čísel vás může bolet hlava. Naštěstí desktopové i mobilní operační systémy mají základní ochranu proti tomuto typu softwaru. Stále však mnoho lidí zvažuje dodatečné zabezpečení, tedy externí antivirový program. Dnes se zaměřím na svobodný software.

Proč jsou některé antivirové programy zdarma?

Svět je konstruován tak, že když je něco zadarmo, má to od nás dostat peníze. To se samozřejmě netýká plně svobodného softwaru, vytvořeného nadšenci, který nám má jednoduše usnadnit život. Když už se ale někdo rozhodne pořídit si bezplatný antivirus, měl by se připravit i na to, že mu v určité chvíli program jemně (či méně delikátně) navrhne poplatek. Někteří to dělají nepříliš rafinovaně – v bezplatné verzi nám prohledají počítač, najdou viry, informují nás o jejich přítomnosti – ale odstraní je až po zakoupení prémiové verze. V takové situaci je uživatel dokonce přitisknut ke zdi – ví o hrozbě, nemůže s ní nic dělat, dokud nezaplatí licenci. Chytrý a nevkusný zároveň.

Je však třeba připomenout, že některé aplikace nabízejí bezplatné verze, které skutečně chrání počítač, přičemž jejich účinnost při jejich detekci a ochraně je sporná. Sami však předpokládají, že vám stačí mnoho bezplatných programů a pokud nehledáte doplňkové funkce a soustředíte se pouze na základní ochranu, pak si vystačíte s bezplatnou verzí.


Nezapomeňte, dobře vybrat antivirovou ochranu! 

 

Do 2 pracovních dnů
Avast Essential Business Security
800,00 Kč
661,16 Kč bez DPH
Do 2 pracovních dnů
Avast Business Antivirus
830,00 Kč
685,95 Kč bez DPH
Do 5ti pracovních dnů
Kaspersky Anti-Virus
666,00 Kč
550,41 Kč bez DPH

 

Potřebujete pomoct s výběrem licence?

 

Novinka
Skladem, obratem na e-mail
Hřebčín U Bílého potoka
120,00 Kč
99,17 Kč bez DPH