K čemu je antivirový program?

Antivirový software pomáhá chránit váš počítač před malwarem a počítačovými zločinci. Antivirový software sleduje data - webové stránky, soubory, software a aplikace. Hledá známé hrozby a sleduje chování všech programů a označuje podezřelé chování. Snaží se co nejrychleji zablokovat nebo odstranit malware. Antivirová ochrana je nezbytná vzhledem k řadě neustále se rozvíjejících počítačových hrozeb.

Mít či nemít antivirus?

Pokud nemáte nainstalovaný antivirový program, vystavujete se riziku nakažení viru nebo jiného škodlivého programu. Mluvíme o programu, jejichž účelem je vyhledávat a predikovat počítačové viry a další škodlivý software, také známý jako malware. Antivirový software je nezbytnou součástí vaší celkové online a počítačové bezpečnostní strategie v ochraně před daty a narušení bezpečnosti spolu s dalšími hrozbami.Počítačový virus je navržen tak, aby přecházel z jednoho počítače do druhého, kopíroval sám sebe a šířil škodlivé kódy a programy, které mohou poškodit a proniknout do Vašeho operačních systémů. Viry jsou navrženy tak, aby zločincům umožňovaly přístup k zařízením svých obětí. Tyto viry, spyware a další škodlivý software jsou známé jako malware a lze je tajně nainstalovat do počítače nebo zařízení. Malware může dělat vše od zhroucení zařízení po sledování nebo řízení online aktivity. Tato kontrola může hackerům umožnit odesílat nevyžádanou poštu a odcizovat vaše soukromé informace, které by nakonec mohly vést ke krádeži identity.

V čem pomáhá antivirový program?

Určení konkrétních souborů pro detekci škodlivého softwaru
Skenování jednoho souboru nebo celého počítače podle vašeho uvážení
Odstranění škodlivých kódů a softwaru
Potvrzení bezpečnosti vašeho počítače a dalších zařízení

Jaké jsou antivirové programy k dispozici?

V průběhu let se vyvinulo několik typů antivirových programů. Při nastavování ochrany je důležité porozumět běžnějším dostupným antivirovým programům.

Avast

Avast je jeden z nejrozšířenějších antivirů na trhu. Jeho největší výhodou je, že nezatěžuje nijak zvlášť počítač a můžete se na něj spolehnout při ochraně všech virů. Software má velmi přívětivé uživatelské prostředí a jednoduché ovládání.

 

Do 2 pracovních dnů
Avast Essential Business Security
800,00 Kč
661,16 Kč bez DPH
Do 2 pracovních dnů
Avast Business Antivirus
830,00 Kč
685,95 Kč bez DPH
program je v češtině
Do 2 pracovních dnů
Avast AntiTrack Premium
850,00 Kč
702,48 Kč bez DPH
 

AVG

Antivirový software AVG v roce 2016 koupila společnost Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili celé jeho fungování. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je, že drobně zpomalení počítače.

 

program je v češtině
Do 2 pracovních dnů
AVG File Server Business Edition
350,00 Kč
289,26 Kč bez DPH
Doporučujeme program je v češtině
Do 2 pracovních dnů
AVG Internet Security
1 150,00 Kč
950,41 Kč bez DPH

 

Checete doporučit antivirový program?

 

 

 Kontaktujte licence(na)software(tecka)cz

 

Novinka
Skladem, obratem na e-mail
Hřebčín U Bílého potoka
120,00 Kč
99,17 Kč bez DPH